ASSMANN WSW Components A-TB500-VG14SB
A-TB500-VG14SB picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-VG14SB
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Datasheet Download
A-TB500-VG14SB.pdf
Availability of A-TB500-VG14SB
QUANTITY
A-TB500-VG14SB Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-VG14SB
Internal Part NumberEIS-A-TB500-VG14SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypePlug for Unshrouded Header
Number of Positions14
Positions Per Level14
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry90°
Termination StyleScrew - Leaf Spring, Wire Guard
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG14-22 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
Color-
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating Finish-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-VG14SB
Related LinksA-TB500, A-TB500-VG14SB Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-VG14SB Details Description
Related parts for A-TB500-VG14SB
IC REG CTRLR BUCK PWM 36-VFQFPN datasheet.pdf
RES SMD 619K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BUZZER 2.40KHZ 1.4-3VDC 75DB SMD datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 10MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS62400-167 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
1.0 I/O 20P WIRING JIG datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC LNB CTRL STEP-UP I2C 24QFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 80V 94A TO220-3 datasheet.pdf
IC REG BUCK SYNC 5.5V 3A datasheet.pdf