ASSMANN WSW Components A-TB508-HA24H
A-TB508-HA24H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB508-HA24H
Datasheet Download
A-TB508-HA24H.pdf
Availability of A-TB508-HA24H
QUANTITY
A-TB508-HA24H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB508-HA24H
Internal Part NumberEIS-A-TB508-HA24H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level24
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge14-24 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrewless
FeaturesInterlocking (Side), Lever Actuated
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - Plating-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB508-HA24H
Related LinksA-TB50, A-TB508-HA24H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB508-HA24H Details Description
Related parts for A-TB508-HA24H
CONN SMA PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 43PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC CLK RCVR 2OUT SMPTE 16TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS 5MM NATURAL TIN datasheet.pdf
RES 137 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 18MH 66MA 38.9 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 0.3W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 4V 1411 datasheet.pdf
RES 51K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf