Abracon Corporation ABM3B-22.000MHZ-10-1-U-T
ABM3B-22.000MHZ-10-1-U-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM3B-22.000MHZ-10-1-U-T
Brief Description
Crystal 22.0000MHz 10ppm 10pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM3B-22.000MHZ-10-1-U-T.pdf
Availability of ABM3B-22.000MHZ-10-1-U-T
QUANTITY
ABM3B-22.000MHZ-10-1-U-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM3B-22.000MHZ-10-1-U-T
Internal Part NumberEIS-ABM3B-22.000MHZ-10-1-U-T
TypeMHz Crystal
Frequency22MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.043" (1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM3B-22.000MHZ-10-1-U-T
Related LinksABM3B-22.000, ABM3B-22.000MHZ-10-1-U-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM3B-22.000MHZ-10-1-U-T Details Description
Related parts for ABM3B-22.000MHZ-10-1-U-T
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 48V datasheet.pdf
CAP FILM 25UF 10% 440VAC QC TERM datasheet.pdf
IC SWITCH BUS FET QUAD 14-TVSOP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLR I2C/SPI 64QFP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf