TDK Corporation ACM9070-701-2PL-TL01
ACM9070-701-2PL-TL01 picture photo
Mfg. Part Number
ACM9070-701-2PL-TL01
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMMON MODE 700 OHM 5A SMD
Datasheet Download
ACM9070-701-2PL-TL01.pdf
Availability of ACM9070-701-2PL-TL01
QUANTITY
ACM9070-701-2PL-TL01 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACM9070-701-2PL-TL01
Internal Part NumberEIS-ACM9070-701-2PL-TL01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Components
Other DrawingsACM Series Schematic
ACM(9070,90V)-xxx-2PL_Footprint
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package800
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesACM
PackagingTape & Reel (TR)
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance-
Current5A
DC Resistance (DCR)10 mOhm Max
Impedance700 Ohm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height (Max)0.177" (4.50mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pad
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACM9070-701-2PL-TL01
Related LinksACM9070-70, ACM9070-701-2PL-TL01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
ACM9070-701-2PL-TL01 Details Description
Related parts for ACM9070-701-2PL-TL01
SENSOR 75PSI M10-1.0 6G 1-5V datasheet.pdf
MARKING STRIP datasheet.pdf
RES 1.96 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 20.5 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC MIXER 37-43.5GHZ DWN CONV SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 46POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 4.3UH 4.25A 14.5 MOHM datasheet.pdf
CONN HDR 10POS datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 0.63A SC88 datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS INLINE PIN datasheet.pdf