TDK Corporation ACM9070-701-2PL-TL01
ACM9070-701-2PL-TL01 picture photo
Mfg. Part Number
ACM9070-701-2PL-TL01
Brief Description
CHOKE COMMON MODE 700 OHM 5A SMD
Datasheet Download
ACM9070-701-2PL-TL01.pdf
Availability of ACM9070-701-2PL-TL01
QUANTITY
ACM9070-701-2PL-TL01 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACM9070-701-2PL-TL01
Internal Part NumberEIS-ACM9070-701-2PL-TL01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Components
Other DrawingsACM Series Schematic
ACM(9070,90V)-xxx-2PL_Footprint
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package800
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesACM
PackagingTape & Reel (TR)
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance-
Current5A
DC Resistance (DCR)10 mOhm Max
Impedance700 Ohm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height (Max)0.177" (4.50mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pad
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACM9070-701-2PL-TL01
Related LinksACM9070-70, ACM9070-701-2PL-TL01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
ACM9070-701-2PL-TL01 Details Description
Related parts for ACM9070-701-2PL-TL01
LED RED DIFFUSED 2SMD datasheet.pdf
CHAMP 050 PLUG CONN 36POS GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 2% 50VDC 2416 datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR BQ27425 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
12G SAS RECEPTACLE, 29 POS datasheet.pdf