Abracon Corporation AISC-0603HP-4N3B-T
AISC-0603HP-4N3B-T picture photo
Mfg. Part Number
AISC-0603HP-4N3B-T
Brief Description
FIXED IND 4.3NH 1.5A 45 MOHM SMD
Datasheet Download
AISC-0603HP-4N3B-T.pdf
Availability of AISC-0603HP-4N3B-T
QUANTITY
AISC-0603HP-4N3B-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AISC-0603HP-4N3B-T
Internal Part NumberEIS-AISC-0603HP-4N3B-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAISC-0603HP.pdfAISC-0603HP.stp
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAISC-0603HP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance4.3nH
Tolerance±0.2%
Current Rating1.5A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)45 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant6GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AISC-0603HP-4N3B-T
Related LinksAISC-0603, AISC-0603HP-4N3B-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AISC-0603HP-4N3B-T Details Description
Related parts for AISC-0603HP-4N3B-T
DIODE GEN PURP 100V 1A AXIAL datasheet.pdf
HOUSING RAIL MNT W/COVER 17.5 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1000V 35A T-MAX datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP 100-240V PANEL MT datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf