Panasonic Industrial Automation Sales AKT4B2131201
AKT4B2131201 picture photo
Mfg. Part Number
AKT4B2131201
Datasheet Download
AKT4B2131201.pdf
Availability of AKT4B2131201
QUANTITY
AKT4B2131201 Order Process
Ship out your order
Specifications of AKT4B2131201
Internal Part NumberEIS-AKT4B2131201
Input Range-200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Output TypeAnalog, Relay, Voltage (External SSR)
Display TypeLED - Dual Color Characters
Display Characters - Height0.472" (12.00mm), 0.240" (6.00mm)
Voltage - Supply24VAC/DC
Panel Cutout DimensionsSquare - 45.00mm x 45.00mm
Ingress ProtectionIP66 (Face)
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AKT4B2131201
Related LinksAKT4B2, AKT4B2131201 Datasheet, Panasonic Industrial Automation Sales Distributor
AKT4B2131201 Details Description
Related parts for AKT4B2131201
INDUCT ARRAY 2 COIL 300UH SMD datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 10MHZ 10MSOP datasheet.pdf
RES 243K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD SINGLE 10POS 5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 2PIN SLD CUP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 470 OHM 5% 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO204AL datasheet.pdf