Panasonic Electronic Components AMBA1402
AMBA1402 picture photo
Mfg. Part Number
AMBA1402
Manufacturer
Product Category
Motion Sensors, Detectors
Brief Description
MOTION SENSOR H TYPE 10CM
Datasheet Download
AMBA1402.pdf
Availability of AMBA1402
QUANTITY
AMBA1402 Order Process
Ship out your order
Specifications of AMBA1402
Internal Part NumberEIS-AMBA1402
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Sensors, Transducers
FamilyMotion Sensors, Detectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AMBA1402
Related LinksAMBA, AMBA1402 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
AMBA1402 Details Description
Related parts for AMBA1402
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20DIP datasheet.pdf
IC BUFF OP/DRAIN N-INV SOT353 datasheet.pdf
CARDEDGE 86POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
RES SMD 29.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
RES 402 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKT 50POS .5MM VERT SMD datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 4POS datasheet.pdf