Honeywell Sensing and Productivity Solutions AML52-A10W
AML52-A10W picture photo
Mfg. Part Number
AML52-A10W
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
SQ BUTTON W/ LED FOR PBS
Datasheet Download
AML52-A10W.pdf
Availability of AML52-A10W
QUANTITY
AML52-A10W Order Process
Ship out your order
Specifications of AML52-A10W
Internal Part NumberEIS-AML52-A10W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesAML/MML Series Tech Guide
Standard Package1
Category Switches
FamilyAccessories
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AML52-A10W
Related LinksAML52, AML52-A10W Datasheet, Honeywell Sensing and Productivity Solutions Distributor
AML52-A10W Details Description
Related parts for AML52-A10W
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 261K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 220 OHM 5% 0603 datasheet.pdf
BERGSTIK HEADER datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 16.9VC SMA datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 10MM datasheet.pdf
TERM BLOCK SPRING 3.50MM 7POS datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M6 NYLON 99MM datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 89MA 6.2 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 40KOHM 0.01% 0.4W J LEAD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 60W datasheet.pdf