Bourns Inc. AMS22S5A1BLAFL331
AMS22S5A1BLAFL331 picture photo
Mfg. Part Number
AMS22S5A1BLAFL331
Datasheet Download
AMS22S5A1BLAFL331.pdf
Availability of AMS22S5A1BLAFL331
QUANTITY
AMS22S5A1BLAFL331 Order Process
Ship out your order
Specifications of AMS22S5A1BLAFL331
Internal Part NumberEIS-AMS22S5A1BLAFL331
SeriesAMS22S
For MeasuringRotary Position
TechnologyHall Effect
Rotation Angle - Electrical, Mechanical10° ~ 310°, Continuous
Linear Range-
OutputAnalog Voltage
Output SignalClockwise Increase
Actuator TypeFlatted Shaft
Linearity±0.5%
Resistance (Ohms)-
Resistance Tolerance-
Voltage - Supply5V
Mounting TypePanel Mount
Termination StyleSolder Lug
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AMS22S5A1BLAFL331
Related LinksAMS22S5A, AMS22S5A1BLAFL331 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
AMS22S5A1BLAFL331 Details Description
Related parts for AMS22S5A1BLAFL331
IC REG LDO 3.3V 0.5A SOT223 datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W .8-2.5VOUT 6A datasheet.pdf
CAP CER 270PF 2KV NP0 1808 datasheet.pdf
R/A HDR PWRBLADE datasheet.pdf
19C MTA100 ASSY ON TAPE datasheet.pdf
WIREWAY 90 DEG INSIDE OPENG 8X8" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 63V 20% 2917 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 3.3V datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf