Abracon Corporation ASFLMPC-14.7456MHZ-LY-T3
ASFLMPC-14.7456MHZ-LY-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMPC-14.7456MHZ-LY-T3
Brief Description
OSC MEMS 14.7456MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMPC-14.7456MHZ-LY-T3.pdf
Availability of ASFLMPC-14.7456MHZ-LY-T3
QUANTITY
ASFLMPC-14.7456MHZ-LY-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMPC-14.7456MHZ-LY-T3
Internal Part NumberEIS-ASFLMPC-14.7456MHZ-LY-T3
3D ModelASFLMP.pdfASFLMP.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency14.7456MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMPC-14.7456MHZ-LY-T3
Related LinksASFLMPC-14.7, ASFLMPC-14.7456MHZ-LY-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMPC-14.7456MHZ-LY-T3 Details Description
Related parts for ASFLMPC-14.7456MHZ-LY-T3
IC GATE 3.0GHZ 50OHM 10-MSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
OSC XO 30.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TWEEZER POINT VERY FINE 6A 4.53" datasheet.pdf
DSUB HD FE CRIMP SHELL 62P datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 80V 3A DO201AD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 279POS GOLD datasheet.pdf
GROMMET EDGE SLOT BLACK 1=100' datasheet.pdf
64M DDR SDRAM X16 200MHZ 46NM IN datasheet.pdf