Abracon Corporation ASTMLPV-100.000MHZ-LJ-E-T3
ASTMLPV-100.000MHZ-LJ-E-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPV-100.000MHZ-LJ-E-T3
Brief Description
OSC MEMS 100MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPV-100.000MHZ-LJ-E-T3.pdf
Availability of ASTMLPV-100.000MHZ-LJ-E-T3
QUANTITY
ASTMLPV-100.000MHZ-LJ-E-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPV-100.000MHZ-LJ-E-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMLPV-100.000MHZ-LJ-E-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4.2mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPV-100.000MHZ-LJ-E-T3
Related LinksASTMLPV-100.0, ASTMLPV-100.000MHZ-LJ-E-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPV-100.000MHZ-LJ-E-T3 Details Description
Related parts for ASTMLPV-100.000MHZ-LJ-E-T3
CAP ALUM 820UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 1.65K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE HD 2W 3PVH 4COL WK datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
TFLEX SF670 18" X 18" datasheet.pdf
OSC MEMS 74.2125MHZ SMD datasheet.pdf
IC BATT FUEL GAUGE LICOO2 12SON datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
952 TB RIS CLA 2-ROWS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 100 OHM 1% 25W datasheet.pdf