Abracon Corporation ASTX-H12-19.200MHZ-I25-T
ASTX-H12-19.200MHZ-I25-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTX-H12-19.200MHZ-I25-T
Brief Description
OSC TCXO 19.2MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASTX-H12-19.200MHZ-I25-T.pdf
Availability of ASTX-H12-19.200MHZ-I25-T
QUANTITY
ASTX-H12-19.200MHZ-I25-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTX-H12-19.200MHZ-I25-T
Internal Part NumberEIS-ASTX-H12-19.200MHZ-I25-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASTX-H12.pdfASTX-H12.stp
FamilyOscillators
SeriesASTX-H12
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency19.2MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)4.8mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.037" (0.95mm)
Package / Case4-SMD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTX-H12-19.200MHZ-I25-T
Related LinksASTX-H12-19., ASTX-H12-19.200MHZ-I25-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTX-H12-19.200MHZ-I25-T Details Description
Related parts for ASTX-H12-19.200MHZ-I25-T
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
CONN FERRULE FOR SMB CONNECTORS datasheet.pdf
LED HOLDER RA 3MM 2LD NYL BK datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 52.5VC P600 datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf