Atmel ATF1504AS-7JC84
ATF1504AS-7JC84 picture photo
Mfg. Part Number
ATF1504AS-7JC84
Brief Description
IC CPLD 64MC 7.5NS 84PLCC
Datasheet Download
ATF1504AS-7JC84.pdf
Availability of ATF1504AS-7JC84
QUANTITY
ATF1504AS-7JC84 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATF1504AS-7JC84
Internal Part NumberEIS-ATF1504AS-7JC84
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15
SeriesATF15xx
PackagingTube
Programmable TypeIn System Programmable (min 10K program/erase cycles)
Delay Time tpd(1) Max7.5ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells64
Number of Gates-
Number of I/O64
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case84-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package84-PLCC (29.31x29.31)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATF1504AS-7JC84
Related LinksATF1504, ATF1504AS-7JC84 Datasheet, Atmel Distributor
ATF1504AS-7JC84 Details Description
Related parts for ATF1504AS-7JC84
CAP MICA 15PF 5% 100V 0805 datasheet.pdf
RACEWAY 1CHAN SMALL AD WH8' datasheet.pdf
RELAY OPTO AC/DC 200V 160MA 8SOP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL DB9 STR PLASTIC datasheet.pdf
OPTOISO 7.5KV DARLINGTON 6-DIP datasheet.pdf
IC NVSRAM 256KBIT 45NS 32SOIC datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.6-3.3V 132W datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf