Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-08H-51-C2-R0
ATS-08H-51-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-08H-51-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-08H-51-C2-R0.pdf
Availability of ATS-08H-51-C2-R0
QUANTITY
ATS-08H-51-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-08H-51-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-08H-51-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.03°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-08H-51-C2-R0
Related LinksATS-08H-, ATS-08H-51-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-08H-51-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-08H-51-C2-R0
FUSE GLASS 7A 125VAC/VDC 2AG datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 5.1K OHM 6SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
OSC VCXO 44.736MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 22AWG GREEN 100' datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf