Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-09H-30-C2-R0
ATS-09H-30-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-09H-30-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-09H-30-C2-R0.pdf
Availability of ATS-09H-30-C2-R0
QUANTITY
ATS-09H-30-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-09H-30-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-09H-30-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.31°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-09H-30-C2-R0
Related LinksATS-09H-, ATS-09H-30-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-09H-30-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-09H-30-C2-R0
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 84.5KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE USB 3.0 A-MICRO B MALE 3M datasheet.pdf
TRIMMER 47 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.78 OHM 1% 20W datasheet.pdf
UF2 SPLICE KIT STRETCHER 3401375 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf