Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10A-07-C1-R0
ATS-10A-07-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10A-07-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT
Datasheet Download
ATS-10A-07-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10A-07-C1-R0
QUANTITY
ATS-10A-07-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10A-07-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10A-07-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow16.97°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10A-07-C1-R0
Related LinksATS-10A-, ATS-10A-07-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10A-07-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10A-07-C1-R0
CAP ALUM 2.2UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 5.1A DPAK datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
IC 12BIT 35MW SER OUT ADC 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 1.62M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf