Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13G-191-C2-R0
ATS-13G-191-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13G-191-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-13G-191-C2-R0.pdf
Availability of ATS-13G-191-C2-R0
QUANTITY
ATS-13G-191-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13G-191-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13G-191-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.9°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13G-191-C2-R0
Related LinksATS-13G-, ATS-13G-191-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13G-191-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-13G-191-C2-R0
OSC 5.0V PROG CMOS TRI ST 25PPM datasheet.pdf
CBS LOCKING NYLON 3/4" datasheet.pdf
COND SGNL 35/32 J/K/T/E/N/R/S/B datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5V 3.3V +/-12V 200W datasheet.pdf
CONN RECEPT 6POS FEMALE SLD GOLD datasheet.pdf
RES 523K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ENCODER KIT 3CH 512CPR 5MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 13A 8-PQFN datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A 250VAC 32VDC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf