Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15C-122-C1-R0
ATS-15C-122-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15C-122-C1-R0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Heat Sinks
Brief Description
HEATSINK 50X50X15MM XCUT
Datasheet Download
ATS-15C-122-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15C-122-C1-R0
QUANTITY
ATS-15C-122-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15C-122-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15C-122-C1-R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileHow to Install Push Pin Heat Sinks
Design ResourcespushPIN™ Selector Tool
Featured ProductATS - pushPIN™ Heat-sinks
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Heat Sinks
SeriespushPIN™
TypeTop Mount
Package CooledAssorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.85°C/W @ 100 LFM
Thermal Resistance @ Natural-
MaterialAluminum
Material FinishBlue Anodized
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15C-122-C1-R0
Related LinksATS-15C-, ATS-15C-122-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15C-122-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15C-122-C1-R0
CONN IDC 14POS .100 TIN 24AWG datasheet.pdf
TRANSCEIVER RS-485/422 5V 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 3KV X7R 1808 datasheet.pdf
FIXED IND 19NH 300MA SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .4MM 22POS datasheet.pdf
RELAY SAFETY 4PST 6A 24V datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
POSITIONER datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 1.8V datasheet.pdf