Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16B-188-C1-R0
ATS-16B-188-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16B-188-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-16B-188-C1-R0.pdf
Availability of ATS-16B-188-C1-R0
QUANTITY
ATS-16B-188-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16B-188-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16B-188-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.65°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16B-188-C1-R0
Related LinksATS-16B-, ATS-16B-188-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16B-188-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-16B-188-C1-R0
CAP TANT 10UF 10V 5% AXIAL datasheet.pdf
IC BIDIRECT TRSCVR 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
I/O MODULE 2 ANALOG 1 ANALOG datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 20% 2812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 133K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
IC ENERGY MM PROCESSOR 24TQFN datasheet.pdf
IC MCU KINETIS 1MB 144BGA datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 70A datasheet.pdf