Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-19B-147-C1-R0
ATS-19B-147-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-19B-147-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-19B-147-C1-R0.pdf
Availability of ATS-19B-147-C1-R0
QUANTITY
ATS-19B-147-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-19B-147-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-19B-147-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.48°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-19B-147-C1-R0
Related LinksATS-19B-, ATS-19B-147-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-19B-147-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-19B-147-C1-R0
IC OFFLINE SWIT CV/CC HV 8SOIC datasheet.pdf
XFRMR FOR METALINK VDSL CHIPSET datasheet.pdf
RES 147K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 380 I/O 672BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
4300-1531 HANDTOOL 90075 (6X4) datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 6.3V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 5A datasheet.pdf