Comchip Technology ATV02W300-HF
ATV02W300-HF picture photo
Mfg. Part Number
ATV02W300-HF
Brief Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SOD-123
Datasheet Download
ATV02W300-HF.pdf
Availability of ATV02W300-HF
QUANTITY
ATV02W300-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of ATV02W300-HF
Internal Part NumberEIS-ATV02W300-HF
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)30V
Voltage - Breakdown (Min)33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)4.13A
Power - Peak Pulse200W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-123F
Supplier Device PackageSOD-123
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATV02W300-HF
Related LinksATV02W, ATV02W300-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
ATV02W300-HF Details Description
Related parts for ATV02W300-HF
RELAY AUTOMOTIVE SPST 70A 12V datasheet.pdf
GDT 300V 15% 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 41POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL YELLOW/GREEN datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 21.59MM datasheet.pdf
RES 174K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SIGNAL COND 1.75GHZ HYBRID DIVID datasheet.pdf
FLEXLITE CABLE STRANDED datasheet.pdf
75VAC / 100VDC MOV DIN LV SPD RE datasheet.pdf