EDAC Inc. B57-050-662-702
B57-050-662-702 picture photo
Mfg. Part Number
B57-050-662-702
Brief Description
CONN RCPT 50 POS T/H R/A
Datasheet Download
B57-050-662-702.pdf
Availability of B57-050-662-702
QUANTITY
B57-050-662-702 Order Process
Ship out your order
Specifications of B57-050-662-702
Internal Part NumberEIS-B57-050-662-702
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Number of Rows2
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Flange FeatureHollow, Unthreaded
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B57-050-662-702
Related LinksB57-050, B57-050-662-702 Datasheet, EDAC Inc. Distributor
B57-050-662-702 Details Description
Related parts for B57-050-662-702
CONN QMA JACK STR 50 OHM datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
ADAPTER BT2.1 CLASS 1 EDR USB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS PIN datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
INTEGRATED LLC CONTROLLER datasheet.pdf
3P 8C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
SOCKET JUNCTION MODULES datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf