KEMET C901U221KVYDCAWL45
C901U221KVYDCAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C901U221KVYDCAWL45
Brief Description
CAP CER 220PF 400VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
C901U221KVYDCAWL45.pdf
Availability of C901U221KVYDCAWL45
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C901U221KVYDCAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U221KVYDCAWL45
Internal Part NumberEIS-C901U221KVYDCAWL45
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U221KVYDCAWL45
Related LinksC901U221K, C901U221KVYDCAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C901U221KVYDCAWL45 Details Description
Related parts for C901U221KVYDCAWL45
DIP CABLE - CDP14G/AE14G/CDP14G datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
PANEL PLUG ROUND datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12VDC 22MM PANEL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZE6 PG16 datasheet.pdf
INSULATION ANVIL A SIDE HT datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.8A SOT223 datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf
DIODE ZENER 19V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf