Yageo CC1206JKNPOZBN471
CC1206JKNPOZBN471 picture photo
Mfg. Part Number
CC1206JKNPOZBN471
Brief Description
CAP CER 470PF 630V NPO 1206
Datasheet Download
CC1206JKNPOZBN471.pdf
Availability of CC1206JKNPOZBN471
QUANTITY
CC1206JKNPOZBN471 Order Process
Ship out your order
Specifications of CC1206JKNPOZBN471
Internal Part NumberEIS-CC1206JKNPOZBN471
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC1206JKNPOZBN471
Related LinksCC1206JK, CC1206JKNPOZBN471 Datasheet, Yageo Distributor
CC1206JKNPOZBN471 Details Description
Related parts for CC1206JKNPOZBN471
THERMISTOR NTC 300K OHM 10% 0805 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK INV 10DFN datasheet.pdf
CAP CER 270PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
IO NICU NRS PU V0 REC datasheet.pdf
CONN HEADER 62POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
CONN VALVE PLUG 2M datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf