TDK Corporation CC45SL3AD680JYNN
CC45SL3AD680JYNN picture photo
Mfg. Part Number
CC45SL3AD680JYNN
Brief Description
CAP CER 68PF 1KV SL RADIAL
Datasheet Download
CC45SL3AD680JYNN.pdf
Availability of CC45SL3AD680JYNN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CC45SL3AD680JYNN Order Process
Ship out your order
Specifications of CC45SL3AD680JYNN
Internal Part NumberEIS-CC45SL3AD680JYNN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max)0.374" (9.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC45SL3AD680JYNN
Related LinksCC45SL3A, CC45SL3AD680JYNN Datasheet, TDK Corporation Distributor
CC45SL3AD680JYNN Details Description
Related parts for CC45SL3AD680JYNN
THERMISTOR 20 OHM 300V SMT PTC datasheet.pdf
CONN RING 4 AWG #5/16 SOLIS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 7A D2PAK datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMA datasheet.pdf
CONN RCPT 190POS .025 VERT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 10V 20% 2924 datasheet.pdf
RES 634 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf