Bourns Inc. CD214C-T24ALF
CD214C-T24ALF picture photo
Mfg. Part Number
CD214C-T24ALF
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AB
Datasheet Download
CD214C-T24ALF.pdf
Availability of CD214C-T24ALF
QUANTITY
CD214C-T24ALF Order Process
Ship out your order
Specifications of CD214C-T24ALF
Internal Part NumberEIS-CD214C-T24ALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)24V
Voltage - Breakdown (Min)26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)38.6A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD214C-T24ALF
Related LinksCD214C, CD214C-T24ALF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CD214C-T24ALF Details Description
Related parts for CD214C-T24ALF
CABLE TIE INTERMED YELLOW 11.4" datasheet.pdf
IC LINE DRVR/RCVR RS232 28-SOIC datasheet.pdf
CARD EDGE 100PS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
IC DUAL 8-BIT SERIAL D/A 8-SOIC datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
RES 39 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
BOX S STEEL 12.05"L X 12.05"W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
SHROUDED HEADER VT SMT datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf