Cornell Dubilier Electronics CD4ED330GO3F
CD4ED330GO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD4ED330GO3F
Manufacturer
Product Category
Mica and PTFE Capacitors
Brief Description
CAP MICA 33PF 2% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD4ED330GO3F.pdf
Availability of CD4ED330GO3F
QUANTITY
CD4ED330GO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD4ED330GO3F
Internal Part NumberEIS-CD4ED330GO3F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyMica and PTFE Capacitors
SeriesCD4
PackagingBulk
Capacitance33pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Dielectric MaterialMica
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.291" L x 0.110" W (7.40mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.220" (5.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD4ED330GO3F
Related LinksCD4ED3, CD4ED330GO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD4ED330GO3F Details Description
Related parts for CD4ED330GO3F
CONN HEADER .100 DUAL R/A 62POS datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV GATE DRVR 8SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 0.15UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONSOLE W/5M CABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
3M 4929 VHB 1.5" SQ - 100/PACK datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf