Vishay/Vitramon CDR31BP220BKZMAT
CDR31BP220BKZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP220BKZMAT
Brief Description
CAP CER 22PF 100V 10% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP220BKZMAT.pdf
Availability of CDR31BP220BKZMAT
QUANTITY
CDR31BP220BKZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP220BKZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP220BKZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP220BKZMAT
Related LinksCDR31BP2, CDR31BP220BKZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP220BKZMAT Details Description
Related parts for CDR31BP220BKZMAT
CAP ALUM 4700UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 2W datasheet.pdf
EVALUATION MODULE FOR ADS1626 datasheet.pdf
CABLE TIE STD FLORESC ORN 11.5" datasheet.pdf
Connector Receptacle 2 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC MCU 8-BIT 128KB FLASH 40-DIP datasheet.pdf
CAP CER 510PF 25V NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-12VOUT datasheet.pdf