Vishay/Vitramon CDR32BP510BKZMAT
CDR32BP510BKZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP510BKZMAT
Brief Description
CAP CER 51PF 100V 10% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP510BKZMAT.pdf
Availability of CDR32BP510BKZMAT
QUANTITY
CDR32BP510BKZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP510BKZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP510BKZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP510BKZMAT
Related LinksCDR32BP5, CDR32BP510BKZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP510BKZMAT Details Description
Related parts for CDR32BP510BKZMAT
DIODE SCHOTTKY 40V 3A AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2900K 2SMD datasheet.pdf
TARGET BOARD ZIF SKT MSP430 datasheet.pdf
SHEET ALUM FL 19.05X101.6MM 5/PK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
DIN-SIGNAL Q064MW-13,0C1-2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 120W datasheet.pdf