Vishay/Vitramon CDR34BP912AFZSAT
CDR34BP912AFZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BP912AFZSAT
Brief Description
CAP CER 9100PF 50V 1% BP 1812
Datasheet Download
CDR34BP912AFZSAT.pdf
Availability of CDR34BP912AFZSAT
QUANTITY
CDR34BP912AFZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BP912AFZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BP912AFZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9100pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BP912AFZSAT
Related LinksCDR34BP9, CDR34BP912AFZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BP912AFZSAT Details Description
Related parts for CDR34BP912AFZSAT
RES SMD 390 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC COMP 1.6V SNGL P-P W/CS 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CBL DVI(18+5) CON 16' 26 AWG datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 3/8-24 UNF 4.5V datasheet.pdf
CABLE 4POS PLUG-R/A SOCKET 0.3M datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 20A 240VAC datasheet.pdf