Sumida Corporation CDRH12D78/ANP-820MC
CDRH12D78/ANP-820MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH12D78/ANP-820MC
Brief Description
FIXED IND 82UH 1.6A 124 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH12D78/ANP-820MC.pdf
Availability of CDRH12D78/ANP-820MC
QUANTITY
CDRH12D78/ANP-820MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH12D78/ANP-820MC
Internal Part NumberEIS-CDRH12D78/ANP-820MC
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH12D78/A
Material - CoreFerrite
Inductance82µH
Tolerance±20%
Current Rating1.6A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)124 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH12D78/ANP-820MC
Related LinksCDRH12D78, CDRH12D78/ANP-820MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH12D78/ANP-820MC Details Description
Related parts for CDRH12D78/ANP-820MC
CAP CER 47PF 50V NPO 0603 datasheet.pdf
RES SMD 90.9 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100 R/A 30AU datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
AM60188-1 MOUNTING BLOCK datasheet.pdf
IC INTERFACE ENHANCED SER 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 16POS datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 20% 100VDC AXIAL datasheet.pdf