Sumida Corporation CDRH3D14NP-120NC
CDRH3D14NP-120NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH3D14NP-120NC
Brief Description
FIXED IND 12UH 600MA 350 MOHM
Datasheet Download
CDRH3D14NP-120NC.pdf
Availability of CDRH3D14NP-120NC
QUANTITY
CDRH3D14NP-120NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH3D14NP-120NC
Internal Part NumberEIS-CDRH3D14NP-120NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH3D14
Material - CoreFerrite
Inductance12µH
Tolerance±25%
Current Rating600mA
Current - Saturation670mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)350 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH3D14NP-120NC
Related LinksCDRH3D14, CDRH3D14NP-120NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH3D14NP-120NC Details Description
Related parts for CDRH3D14NP-120NC
RES SMD 200 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM CM 24-TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 60VWM 96.8VC SMB datasheet.pdf
RES 2.56K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 1% 5W L BEND datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 7.36A 10 MOHM TH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 200MW SOD323 datasheet.pdf
RES 169 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 20% 250VAC AXIAL datasheet.pdf