Yageo CFR-25JB-52-1M3
CFR-25JB-52-1M3 picture photo
Mfg. Part Number
CFR-25JB-52-1M3
Brief Description
RES 1.3M OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-25JB-52-1M3.pdf
Availability of CFR-25JB-52-1M3
QUANTITY
CFR-25JB-52-1M3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-25JB-52-1M3
Internal Part NumberEIS-CFR-25JB-52-1M3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package200
SeriesCFR
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.3M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-1500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-25JB-52-1M3
Related LinksCFR-25J, CFR-25JB-52-1M3 Datasheet, Yageo Distributor
CFR-25JB-52-1M3 Details Description
Related parts for CFR-25JB-52-1M3
RES 221K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY 12POS R/A DUAL datasheet.pdf
SLDSW 10A 0.5 79211671 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
RES 856 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 8MM datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 6A datasheet.pdf