TDK Corporation CGA3E2X5R1H473M080AA
CGA3E2X5R1H473M080AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA3E2X5R1H473M080AA
Brief Description
CAP CER 0.047UF 50V X5R 0603
Datasheet Download
CGA3E2X5R1H473M080AA.pdf
Availability of CGA3E2X5R1H473M080AA
QUANTITY
CGA3E2X5R1H473M080AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA3E2X5R1H473M080AA
Internal Part NumberEIS-CGA3E2X5R1H473M080AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCGA Series for Automotive Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA3E2X5R1H473M080AA
Related LinksCGA3E2X5R1, CGA3E2X5R1H473M080AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA3E2X5R1H473M080AA Details Description
Related parts for CGA3E2X5R1H473M080AA
RES ARRAY 15 RES 56 OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 300MHZ 16QSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1A TO252-3 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5MHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 195MA 1.65 OHM datasheet.pdf
CABLE SVT PLUG TO PIGTAIL 2FT datasheet.pdf
RES 77.7K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf