Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10C270GB8NNNC
CL10C270GB8NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10C270GB8NNNC
Brief Description
CAP CER 27PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
CL10C270GB8NNNC.pdf
Availability of CL10C270GB8NNNC
QUANTITY
CL10C270GB8NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10C270GB8NNNC
Internal Part NumberEIS-CL10C270GB8NNNC
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10C270GB8NNNC
Related LinksCL10C27, CL10C270GB8NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10C270GB8NNNC Details Description
Related parts for CL10C270GB8NNNC
CAP ALUM 4.7UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 562K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
RES 665 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 21.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
RES SMD 5.6 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf