Vishay/Dale CMF55221K00FEEA
CMF55221K00FEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF55221K00FEEA
Brief Description
RES 221K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55221K00FEEA.pdf
Availability of CMF55221K00FEEA
QUANTITY
CMF55221K00FEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55221K00FEEA
Internal Part NumberEIS-CMF55221K00FEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55221K00FEEA
Related LinksCMF5522, CMF55221K00FEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55221K00FEEA Details Description
Related parts for CMF55221K00FEEA
RELAY SSR DC 25A 380VAC PCB datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
IC MULT RS-232 DRV/REC 20SOIC datasheet.pdf
OSC XO 1.163MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
AMP LATTICE 28P DUST COVER datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 15"L X 11.75"W datasheet.pdf
PROTECTOR SINGLE BIDIRECT 95V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CAP CER 0.82UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 36V 8A datasheet.pdf
MKP 1.8UF 5% 1250VDC DRAWING T8 datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 5% 400VDC datasheet.pdf