Vishay/Dale CMF552K3200FKEA
CMF552K3200FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF552K3200FKEA
Brief Description
RES 2.32K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF552K3200FKEA.pdf
Availability of CMF552K3200FKEA
QUANTITY
CMF552K3200FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF552K3200FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF552K3200FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF552K3200FKEA
Related LinksCMF552K, CMF552K3200FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF552K3200FKEA Details Description
Related parts for CMF552K3200FKEA
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA EMD2 datasheet.pdf