Vishay/Dale CMF60100K00BEBF
CMF60100K00BEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF60100K00BEBF
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 100K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60100K00BEBF.pdf
Availability of CMF60100K00BEBF
QUANTITY
CMF60100K00BEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60100K00BEBF
Internal Part NumberEIS-CMF60100K00BEBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60100K00BEBF
Related LinksCMF6010, CMF60100K00BEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60100K00BEBF Details Description
Related parts for CMF60100K00BEBF
CAP TANT 150UF 15V 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
IC CLOCK GEN PLL LVPECL 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 10.7 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 51 TYPE A 31POS datasheet.pdf
RES 21 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 65MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 5W SMBG datasheet.pdf
CAP CER 5.8PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
ECON 2 HDR COMB 35 POS datasheet.pdf