Vishay/Dale CMF60110K00FHEB
CMF60110K00FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF60110K00FHEB
Brief Description
RES 110K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60110K00FHEB.pdf
Availability of CMF60110K00FHEB
QUANTITY
CMF60110K00FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60110K00FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF60110K00FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60110K00FHEB
Related LinksCMF6011, CMF60110K00FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60110K00FHEB Details Description
Related parts for CMF60110K00FHEB
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS .100 R/A datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SNSW 6A+BK 3-16 NONE datasheet.pdf
FUSEHOLDER CAP FOR 598 5X25MM datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS CABLE PIN datasheet.pdf