Vishay/Dale CMF6043K750BEEK
CMF6043K750BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF6043K750BEEK
Brief Description
RES 43.75K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6043K750BEEK.pdf
Availability of CMF6043K750BEEK
QUANTITY
CMF6043K750BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6043K750BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF6043K750BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)43.75k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6043K750BEEK
Related LinksCMF6043, CMF6043K750BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6043K750BEEK Details Description
Related parts for CMF6043K750BEEK
IC VREF SERIES 3.3V SOT23-6 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 8UMAX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
EXTRUSION REAR NON-EMC 4.4" datasheet.pdf
RELAY BLOCK 8POS NPN OUTBASE 24V datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
RES 20.5 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BARBED FASTENER 0.440" NYLON BLK datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
JVN RELAY (FLUX-RESISTANCE TYPE, datasheet.pdf
COPPER COMPRESSION LUGS datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf