Vishay/Dale CMF605K1200BEEK
CMF605K1200BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF605K1200BEEK
Brief Description
RES 5.12K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF605K1200BEEK.pdf
Availability of CMF605K1200BEEK
QUANTITY
CMF605K1200BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF605K1200BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF605K1200BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)5.12k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF605K1200BEEK
Related LinksCMF605K, CMF605K1200BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF605K1200BEEK Details Description
Related parts for CMF605K1200BEEK
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20TSSOP datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 60V 5.1A 8-SO datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 4-UCSP datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 4.71K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 3A 30 MOHM SMD datasheet.pdf