Vishay/Dale CMF65178R00FKEB
CMF65178R00FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF65178R00FKEB
Brief Description
RES 178 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65178R00FKEB.pdf
Availability of CMF65178R00FKEB
QUANTITY
CMF65178R00FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65178R00FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF65178R00FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)178
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65178R00FKEB
Related LinksCMF6517, CMF65178R00FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65178R00FKEB Details Description
Related parts for CMF65178R00FKEB
DUCT WIRE SLOT PVC WHITE 6'/72" datasheet.pdf
IC D/A CONV 16BIT MULTPLYNG8SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP-6POS OPEN FRAME datasheet.pdf
KIT INDUCTOR 15 VAL 40PC EA 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 5.1V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES 324K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SURGE SUPP TBU DL 100MA 500VIMP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 7.32K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf