Vishay/Dale CMF65220R00FKEK
CMF65220R00FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF65220R00FKEK
Brief Description
RES 220 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65220R00FKEK.pdf
Availability of CMF65220R00FKEK
QUANTITY
CMF65220R00FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65220R00FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF65220R00FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)220
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65220R00FKEK
Related LinksCMF6522, CMF65220R00FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65220R00FKEK Details Description
Related parts for CMF65220R00FKEK
IC OPAMP GP 1.5MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 11A TO-247 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 750K OHM 0606 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
FILTER EMI 270PF 50V RADIAL datasheet.pdf
SGE225 SPECIAL 5180 MM datasheet.pdf
CONN MICRO SD R/A PUSH-PUSH SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5.1V 60W datasheet.pdf