Citizen Finedevice CMX309FLC8.192MT
CMX309FLC8.192MT picture photo
Mfg. Part Number
CMX309FLC8.192MT
Brief Description
OSC XO 8.192MHZ CMOS TTL SMD
Datasheet Download
CMX309FLC8.192MT.pdf
Availability of CMX309FLC8.192MT
QUANTITY
CMX309FLC8.192MT Order Process
Ship out your order
Specifications of CMX309FLC8.192MT
Internal Part NumberEIS-CMX309FLC8.192MT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
TypeXO (Standard)
Frequency8.192MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.547" L x 0.341" W (13.90mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)12mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMX309FLC8.192MT
Related LinksCMX309FL, CMX309FLC8.192MT Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CMX309FLC8.192MT Details Description
Related parts for CMX309FLC8.192MT
IC OTP 512KBIT 90NS 20SOIC datasheet.pdf
CAP CER 330PF 1KV X7R 1206 datasheet.pdf
TOOL SOLDERING ESD SAFE datasheet.pdf
CONN IDC 3POS 2.54MM 26AWG TIN datasheet.pdf
RES 9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FEMALE R/A 4POS STEEL KNURL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT PIN datasheet.pdf