Bel Fuse Inc. CN0967C24S61S8-200
CN0967C24S61S8-200 picture photo
Mfg. Part Number
CN0967C24S61S8-200
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 61C 61#20 S RECP SS WC
Datasheet Download
CN0967C24S61S8-200.pdf
Availability of CN0967C24S61S8-200
QUANTITY
CN0967C24S61S8-200 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0967C24S61S8-200
Internal Part NumberEIS-CN0967C24S61S8-200
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0967C24S61S8-200
Related LinksCN0967C24, CN0967C24S61S8-200 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0967C24S61S8-200 Details Description
Related parts for CN0967C24S61S8-200
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1825 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V SOT23 datasheet.pdf
RES 6.12K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 422 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
POT 1M OHM 3/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 2.4GHZ 36WQFN datasheet.pdf
762 TB SOCKET OPEN RA datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf
O-SCOPE CURRENT PROBE 1.5MHZ 40A datasheet.pdf