Vishay/Dale CRCW25122K20FKEGHP
CRCW25122K20FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25122K20FKEGHP
Brief Description
RES SMD 2.2K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW25122K20FKEGHP.pdf
Availability of CRCW25122K20FKEGHP
QUANTITY
CRCW25122K20FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25122K20FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW25122K20FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25122K20FKEGHP
Related LinksCRCW25122, CRCW25122K20FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25122K20FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW25122K20FKEGHP
CAP LED LENS ROUND T1 .062" CLR datasheet.pdf
IC AMP OPT RCVR SOT115U datasheet.pdf
RECEIVER REMOTE 40KHZ RSIP-A3 H5 datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 40MM YELLOW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONN IDC 5POS 2.54MM 24AWG GOLD datasheet.pdf
RES 383 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
CONN SOCKET .100" 30POS datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf