3M CP2-HB110-GE1-KR
CP2-HB110-GE1-KR picture photo
Mfg. Part Number
CP2-HB110-GE1-KR
Brief Description
HEADER PRESS-FIT TYPE B 110POS
Datasheet Download
CP2-HB110-GE1-KR.pdf
Availability of CP2-HB110-GE1-KR
QUANTITY
CP2-HB110-GE1-KR Order Process
Ship out your order
Specifications of CP2-HB110-GE1-KR
Internal Part NumberEIS-CP2-HB110-GE1-KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package576
Connector TypeHeader, Male Pins
Connector StyleB 22
Number of Positions154 (110 + 44 Ground)
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows5 + 2
Voltage Rating-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CP2-HB110-GE1-KR
Related LinksCP2-HB11, CP2-HB110-GE1-KR Datasheet, 3M Distributor
CP2-HB110-GE1-KR Details Description
Related parts for CP2-HB110-GE1-KR
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER +/-15V 110W datasheet.pdf
IC IGBT/MOSFET DRIVER ADV 8SOIC datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 30POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONTROL LIQ LEVEL 24VAC DIN RAIL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 15K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
RES SMD 18.7KOHM 0.01% 0.3W 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf