CR Magnetics Inc. CR5310-200
CR5310-200 picture photo
Mfg. Part Number
CR5310-200
Manufacturer
Product Category
Specialized Sensors
Brief Description
TRANSDUCER VOLTAGE 5VDC 200VDC
Datasheet Download
CR5310-200.pdf
Availability of CR5310-200
QUANTITY
CR5310-200 Order Process
Ship out your order
Specifications of CR5310-200
Internal Part NumberEIS-CR5310-200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilySpecialized Sensors
SeriesCR5300
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR5310-200
Related LinksCR531, CR5310-200 Datasheet, CR Magnetics Inc. Distributor
CR5310-200 Details Description
Related parts for CR5310-200
CAP TANT 470UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 50VDC 1913 datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 25V T2H 0201 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 2" 1MM 32POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64VFQFN datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
BEND RELIEF 3.2MM BLUE datasheet.pdf