Vishay/Dale CRA04S0436K20JTD
CRA04S0436K20JTD picture photo
Mfg. Part Number
CRA04S0436K20JTD
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 6.2K OHM 0404
Datasheet Download
CRA04S0436K20JTD.pdf
Availability of CRA04S0436K20JTD
QUANTITY
CRA04S0436K20JTD Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA04S0436K20JTD
Internal Part NumberEIS-CRA04S0436K20JTD
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)6.2k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0404 (1010 Metric), Convex
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA04S0436K20JTD
Related LinksCRA04S04, CRA04S0436K20JTD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA04S0436K20JTD Details Description
Related parts for CRA04S0436K20JTD
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 20-SSOP datasheet.pdf
CONN JACK STEREO 3.5MM HORIZON datasheet.pdf
RES SMD 39.2K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC FILTER LOWPASS 5TH 8UMAX datasheet.pdf
RES SMD 0.012 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
REFLECTOR RECTANGULAR 2"X 3.5" datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD7997 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 6V datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
MODULE EVAL FOR LM8335 datasheet.pdf
IGBT 1200V 67A 272W D3PAK datasheet.pdf